Produkt dnia

Legowisko dla kota to poza kuwetą najważniejsze miejsce dla naszego pupila. Koty śpią około szesnastu godzin na dobę. Dlatego zarówno miejsce, jak i sam rodzaj posłania powinien być wybrany niezwykle starannie.

Zanim wybierzemy posłanie dla kota

Zwróćmy uwagę na przyzwyczajenia naszego podopiecznego. Czy woli spać na twardych posłaniach, czy też miękkich. Szuka sobie miejsca na parapecie czy też woli chować się w trudno dostępnych lokalizacjach. Dzięki temu nie tylko dowiemy się, gdzie postawić nowo zakupione legowisko, ale też uzyskamy wskazówki, jaki rozmiar i z jakiego materiału ma być wykonane posłanie.

Łatwe w utrzymaniu legowisko dla kota

Przy wyborze musimy wziąć pod uwagę, że koty gubią sierść przez cały rok. Dlatego posłania dla kotów powinny być wykonane z materiałów, które łatwo się czyści lub pierze. Jeżeli posłanie składa się z dwóch części, to poduszka powinna nadawać się do umieszczenia w pralce. Legowisko powinno być wodoodporne i wytrzymałe. Nie powinno się zbyt szybko niszczyć czy ulegać uszkodzeniom mechanicznym. Stosunkowo optymalnym wyborem jest ekoskóra.

Niestety nic nie zagwarantuje nam, że w nawet najlepiej dobranym legowisku, kot będzie spał przez cały czas. Dla kotów całe nasze mieszkanie jest w pewnym sensie legowiskiem i wiele zwierząt tego gatunku wybiera sobie kilka miejsc do spania.

Posłanie dla kota

W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest mata dla kota. Wykonana jest z tkaniny futerkowej, która nie wyciera się i nie obłazi. Jest stosunkowo tania, więc można kupić kilka sztuk, które zostaną położone w ulubionych miejscach naszego kota. Łatwo się ją pierzę i bez problemu da się zabrać do samochodu czy na wycieczkę.

Wygodne legowiska dla kotów

W przypadku, kiedy kot nasz jest przywiązany do jednego miejsca, możemy zaopatrzyć się w owalne legowisko z miękką wyjmowaną poduszką. Wykonane z kodury, nie łapię sierści i jest niezwykle odporne na wszelkie zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Kodura ma ponadto wysoką odporność na zadrapania i zawilgocenia. Dodatkowo nie rozciąga się, a utrzymywanie go w czystości, ogranicza się do przetarcia legowiska wilgotną szmatką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl